Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Speglar / Handspegel 13138060



*

nr 1313 8060


Handspegel

+ borstar, 3 delar, nysilver, trä. Längd: 17-27 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

Sista tid för bud online:

måndag 16 mars 2020
kl 18:57:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/3 13:57:59 1      100 kr
16/3 18:29:33 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: borstar handspegel nysilver pläter speglar trä
  • 9151 Golvspegel
    mässing. Höjd: 166 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:35
  • 9129 Golvspegel
    Rotting. Höjd: 143 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:18
  • 9139 Spegel
    1800-tal, Förgylld, Nyrokoko, 70x55
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:39




Ladda ner broschyr